Με πνευστά από τη Βιρτζίνια

Πρόκειται για μια ξεχωριστή συναυλία προς τα παιδιά Δημοτικής Εκπαίδευσης με τη Συμφωνική Μπάντα του Δήμου Στροβόλου-Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου που θα ενώσει τις δυνάμεις της με το Σύνολο Πνευστών του Christopher Newport University από τη Βιρτζίνια των ΗΠΑ. Το μουσικό αυτό σύνολο θα παρουσιάσει ένα ποικίλο ρεπερτόριο με έργα από τον χώρο της παραδοσιακής, ροκ, τζαζ και γκόσπελ μουσικής, καθώς και λάτιν επιλογές που συνάδουν με την περίοδο του καρναβαλιού.

Τα παιδιά θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν τα όργανα που συμμετέχουν σε μία μπάντα πνευστών και να ακούσουν τα ηχοχρώματά τους. Με τη συμμετοχή τους τα παιδιά θα έχουν την ευκαιρία για βιωματική συμμετοχή σε μία συναυλία και την ανάπτυξη δεξιοτήτων καλού ακροατή.

Μαέστροι: Dr Mark Reimer, Δρ. Γιάννης Μυράλης

Πρόγραμμα Συναυλιών:

Λεμεσός: 6 Μαρτίου 2019, Θέατρο Ριάλτο

Λευκωσία: 8 Μαρτίου 2019, Δημοτικό Θέατρο Στροβόλου
09:30 – 10:30 (Ανοικτή Πρόβα)

Λευκωσία: 8 Μαρτίου 2019, Δημοτικό Θέατρο Στροβόλου

Με πνευστά από την Βιρτζίνια 26/02/2019